September 26, 2022

MUŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümünde Türkiye’yi bölmeye, her türlü komployu boşa çıkarmaya çalışanlara karşı merhamet göstermeme sözü verdi.

sınıf=”cf”>

Muş’un Malazgirt ilçesinde 26 Ağustos’ta düzenlenen törende konuşan Erdoğan, “Ülkemizi bölmeye ve devletimizi devirmeye çalışanlara acımayacağız” dedi.

Sultan Alparslan önderliğindeki Selçuklu Devleti’nin güçlü Bizans İmparatorluğu’na karşı 1071 Malazgirt Zaferi’nin, Orta Asya’dan göç eden Türklere Anadolu’nun kapılarını açtığına inanılıyor. Erdoğan ve en yakın müttefiki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, bölgedeki iki günlük törenlere katıldı. Erdoğan’ın Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve MHP, Halk İttifakı’nın ortaklarıdır.

Malazgirt’i asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Zaferi sadece Türklerin değil tüm İslam aleminin zaferini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu her zaman kalbimizde ve aklımızda yaşatacağız” dedi. “Malazgirt, bu coğrafyada kazandığımız diğer tüm zaferlerin ilki ve anasıydı.”

Erdoğan, Türkiye halkının birlik içinde kalması ve birlikteliğini savunması gerektiğini söyledi. “Hiçbir saldırıya, oyuna, komploya tahammülümüz yok. Bayrağımızla simgelediğimiz özgürlüğümüzü hedef alan hiç kimseyi affetmeyeceğiz” dedi.

sınıf=”cf”>

Türkiye’nin gelecek yıl 100. yılını kutlayacağını ve bu nedenle 10 yıl önce “2023 hedeflerini” açıkladıklarını hatırlatan Erdoğan, “2023 hedeflerimizin üzerinde halkımıza bir söz verdik. Halk İttifakı olarak 2023 seçimleri için çalışmaya hazır mısınız?”

Türkiye’nin 2053’te İstanbul’un fethinin 600., 2071 Malazgirt Zaferi’nin 1000. yıl dönümünü kutlayacağını hatırlatarak, bu nedenle Türkiye için 2053 ve 2071 vizyonları hazırladıklarını vurguladı.

“Yakın tarihimiz 19. yüzyıla çöküş, 20. yüzyıla diriliş çağı olarak damgasını vurdu. 21’i medeniyetimizin yükselişini görecek” dedi.

Erdoğan, Türkiye, Siyaset,

Leave a Reply

Your email address will not be published.