September 26, 2022

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, Türkiye’nin reformlarla devrim yaptığını ve daha demokratik ve özgür bir ülkeye dönüştüğünü söyledi.

sınıf=”cf”>

“Uyguladığımız reformlarla sessiz bir devrim yaptık. Bugün en zor koşullarda bile büyümeye devam ederek herkesi geride bırakan bir Türkiye var” dedi.

AKP’nin 21. kuruluş yıl dönümü ile haklı bir gurur duyduklarını dile getiren Erdoğan, “Bugünün Türkiye’sinin 21 yıl öncesine göre daha demokratik, özgür ve fırsat eşitliği sağladığını vicdanına koyan herkes kabul edecektir.”

“Bugün 2002’den daha huzurluyuz; Daha müreffeh bir Türkiye var, Birleşmiş Milletler ve NATO dahil tüm zeminlerde ulusal çıkarlarını korkusuzca savunan, diplomasisi etkili olan bir Türkiye var” dedi.

Bugün kriz yaratmayan, içinde boğulmayan, en zor koşullarda dahi büyümeye devam ederek herkesin önünde olan bir Türkiye var” dedi.

Erdoğan, “IMF kapısında borç dilenmek yerine, kalkınma ve insani yardım konusunda dünyaya örnek bir Türkiye” dedi.

sınıf=”cf”>

Yurtiçinde ve yurtdışında kimsenin onayını almadan ulusal güvenliği için operasyonlar yürüten güçlü bir ordusu olan bir Türkiye’nin olduğunu vurguladı.

Erdoğan, “Eğitimden enerjiye, ulaşımdan sağlığa, savunma sanayisinden teknolojiye kadar her alanda tarih yazıyor, destanlar yazıyor, gıptayla takip ediliyor” dedi.

AKP 21 yıl önce milletin umudu olarak kuruldu. Çok şükür ki, kurucu değerlerimizden ve bizi biz yapan kadim ilkelerimizden taviz vermeden yolculuğumuza devam ettik” dedi.

Erdoğan, ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) “değişememekle” suçlayarak, 21 yılda yaşanan tüm değişikliklere rağmen CHP’nin “milletini küçük gören zihniyeti yerinde durmaya devam ediyor” dedi.

Bu ülkenin en büyük açığı, demokrasiyi içselleştirmiş iç ve milli muhalefetin açığıdır” dedi.

“Politikalarının merkezine diriliş yerine yıkımı yerleştiren intikamcı yaklaşımdır. Millet tarafından sandıkta tokatlananlar iktidara gelebilmek için darbecilerden ve hatta FETÖ’den yardım istediler. 2023’e kadar olan süreçte de benzer senaryoların yeniden dolaşıma girdiğini görüyoruz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.