September 26, 2022

https://i.hurimg.com/i/hdn/75/200×200/626e684b4e3fe10e38506170.jpg

İSTANBUL

1 Mayıs olarak da bilinen Uluslararası İşçi Bayramı, Türkiye genelinde sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin düzenlediği mitinglerde on binlerce kişi tarafından kutlandı.

sınıf=”cf”>

En büyük taç, günü kutlamak için İstanbul’un Maltepe semtinde toplandı.

İstanbul Valiliği, İstanbul’un simge yapılarından biri olan Taksim Meydanı’nda kutlama yapılmasını yasaklarken, polis sendikaların Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koymasına ve küçük gruplar halinde basın açıklaması yapmasına izin verdi.

İlerici Sendikalar Konfederasyonu (DİSK), Kamu Sektörü Sendikalar Konfederasyonu (KESK) ve TÜRK-İş Taksim’e giren sendikalar arasında yer aldı.

Beşiktaş ve Şişli ilçelerinden Taksim’e izinsiz yürüyüşe geçen kalabalık, gruba polis müdahale etti. Kaynaklara göre 160 kişi gözaltına alındı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm toplu taşıma ücretlerini günlük 1 kuruşa indirdi.

Ünlü Gündoğan Agorası’nı dolduran İzmirliler, İşçi Bayramı’nı öğleden sonra başlayan ve geceye kadar süren çeşitli konserlerle karşıladı.

sınıf=”cf”>

Doğudaki Tunceli ilinde de coşkulu bir kutlama daha yapıldı.

Yaklaşık olarak “Sanat Sokağı” olarak adlandırılan Sanat Sokağı’nda toplanan yüzlerce kişi, şarkılar ve tezahüratlar eşliğinde Seyit Rıza Meydanı’na yürüdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs’ın erken saatlerinde “tüm emekçilerin günü” münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.