August 8, 2022

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) 20 yıllık iktidarında demokrasi ve kalkınmada bir asırlık ilerleme kaydettiğini söyledi.

sınıf=”cf”>

“Bugünlerde akılcı ve vicdanlı hiçbir insanın inkar edemeyeceğine inandığım bir gerçek var. Bu gerçek, Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma sürecinde son 20 yılda bir asırlık mesafe katettiğidir” dedi.

Erdoğan, “Dünyanın pek çok yerinde bu kadar kısa sürede bu kadar büyük atılımları nasıl başardığımızı soruyorlar ve kurumlar nezdinde inceleme yapmak üzere heyetler gönderiyorlar” dedi.

Hükümeti, “bazılarının her zaman yaptığı gibi, tüm kamu görevlilerini tehdit ederek” politikacılarına yer açmaya çalışmadığını söyledi. “Devlet geleneğine aykırı bir şey söylememeye özen gösteriyoruz. Kamu görevlilerini tehdit etmek, mevcut iktidara karşı kışkırtmak faşist ve darbeci zihniyetten başka bir şey değildir.”

Erdoğan, ülkeye daha iyi hizmet verme çabasında olduklarını ve Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak adımlar atmak istediklerini söyledi. Her Sayıştay üyemizin de aynı duygularla hareket edeceğine inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı, Türkiye’de Sayıştay’ın tecrübesi ve yetkileri ile kamu yönetimi sisteminde kilit bir role sahip olduğunu belirterek, kurumun herhangi bir kamu kurumunun rakibi veya ikamesi olmadığını kaydetti.

sınıf=”cf”>

Doğrudan hesap sormayan, hesap sorulmadan işini yapan bir kurumdur” dedi.

Erdoğan, “2006 ve 2010’da çıkardığımız kanunlarla Sayıştay’ı daha da güçlendirdik” dedi.

“Denetim faaliyetlerinizi her türlü etkiden uzak yürütmenizi sağladık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildikten sonra da Sayıştay’ın imkanlarını artırmaya devam ettik” dedi.

Erdoğan, Siyaset, Diplomasi,

Leave a Reply

Your email address will not be published.