August 8, 2022

İSTANBUL – Demirören Haber Ajansı

Lise giriş sınavında (LGS) başarılı bir not alarak Demirören Medya Lisesi’ne kayıt yaptıran birinciler, okulu ve bulunduğu medya kompleksini ziyaret etti.

sınıf=”cf”>

LGS’de 489 puanla yüzde 0,12 dilimde yer almayı başaran Mustafa Said Araç, 481 puanla yüzde 0,30 dilimde yer alan Dila Rengin Yılmaz ve 476 puanla yüzde 0,60 dilimde yer alan Deniz Akman okulu ziyaret etti. .

Derslikler, bilgisayar laboratuvarı ve sosyal alanları gezen öğrenciler, Demirören Medya Eğitim Projeleri koordinatörü Nuran Çakmakçı ve okul müdürü Atila Ertoğan’dan konuyla ilgili bilgi aldı.

Radyo-TV Bölümü’ne kayıt yaptıran Araç, “Okulun İngilizce eğitimi ve yurt dışı imkanları açısından ortalamanın üzerinde olduğunu düşünüyorum ki bu büyük bir fırsattır” diye konuştu. medya kompleksi.

“Staj ve yurt dışı imkanları ve İngilizce eğitimi beni çok etkiledi. Yeni sezon için çok heyecanlıyım” dedi.

Eskişehir’den gelen Akman, Gazetecilik Bölümü’ne kaydoldu. “Bu okulu, diğer okullardaki geleneksel eğitimden farklı bir eğitime sahip olduğu için seçtim. Medya sektöründe ilerlemek istiyorum” dedi.

sınıf=”cf”>

Okul, LGS sonuçlarında, kayıtlı öğrenci sıralamasında pahalı özel okullara alternatif olarak kurulan birçok fen ve Anadolu lisesini geride bırakarak büyük bir başarı elde etti.

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde Demirören Medya Grubu kompleksi içinde yer alan okul, Eylül ayından itibaren yeni eğitim döneminin başlamasından itibaren “Gazetecilik” ve “Radyo-TV” olmak üzere iki bölüm üzerinden eğitim verecek.

Öğrenciler, basılı medyadan dijital medyaya, yayıncılıktan podcast’e, sosyal medyadan YouTube platformuna kadar tam bir müfredatla eğitilecek.

Demirören Grubu,

Leave a Reply

Your email address will not be published.