December 7, 2022

ANKARA

Meclis, 1 Ağustos’ta sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti görüşmek üzere olağanüstü toplanmaya ve konuyla ilgili yasa teklifine milletvekillerinin yetersiz katılımı nedeniyle toplanamadı.

sınıf=”cf”>

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ (İyi) Partisi, sağlık çalışanlarına yönelik çok sayıda şiddet vakası olduğu için kamuoyunun gündeminde üst sıralarda yer alan konuyu görüşmek üzere olağanüstü toplanma çağrısı yaptı.

“Genel kurulumuzu şiddet karşıtı yasanın çıkarılması için olağanüstü toplantıya davet ediyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Üzgün ​​görünmek’ yerine gerçekten üzüldüysen bu meseleyi bir an önce çözelim” dedi.

CHP’nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle mücadele için olağanüstü toplantı çağrısı yapmasının ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop, 1 Ağustos’ta Genel Kurulu toplantıya çağırdı.

Ancak, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) olağanüstü toplantıya katılmadı.

Meclisin açılabilmesi için en az 200 milletvekilinin bulunması gerekiyor.

sınıf=”cf”>

AKP grup başkan yardımcısı Mahir Ünal, toplantıya katılmayacaklarını belirterek, “Sağlık gibi hassas bir konuda siyasi gösteri yapma amacının çok açık olduğu ortada” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da konunun CHP tarafından suistimal edildiğini belirterek toplantıya katılmayacaklarını söyledi.

Türk,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *