August 8, 2022

HAKKARİ

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, kuzey Irak’ta terör örgütüyle çıkan çatışmalarda beş Türk askerinin şehit olmasının ardından, Türkiye’nin Pençe Kilidi Operasyonu’nda 100’den fazla PKK’lıyı etkisiz hale getirdiğini söyledi.

sınıf=”cf”>

“Hain saldırının ardından komandolarımız bir grup teröristi köşeye sıkıştırarak mağaraya operasyon düzenledi. [they were hiding]Akar, Güneydoğu’daki Hakkari ilinde bir askeri sınır karakolunda düzenlediği basın toplantısında söyledi.

Türkiye, 18 Nisan’da kuzey Irak’ın Metina, Zap ve Avashin-Basyan bölgelerinde Pençe Kilidi Operasyonu adlı son saldırısını başlattı.

Bakan, “Pençe operasyon serisi devam ediyor ve Pençe Kilidi zincirin son halkası” dedi. “Nüfuz ettirilen terörist sayısı 100’ü geçti. Bu operasyonu başarıyla bitireceğiz ve sınırlarımızın kontrolünü elimizde tutacağız. Çok yakınız.”

Akar, “PKK düşüş belirtileri gösteriyor” dedi.

Bakan, “Toplumumuzu 40 yıllık bu terör belasından kurtaracağız” dedi.

sınıf=”cf”>

Kuzey Irak’ta 24 Mayıs’ta çıkan çatışmalarda şehit olan 5 Türk askeri, memleketlerinde düzenlenen cenaze töreniyle 25 Mayıs’ta toprağa verildi.

Ayrı bir gelişmede, İçişleri Bakanlığı 24 Mayıs’ta Türkiye’nin güneyindeki Amanos Dağları’nda iki PKK’lı teröristin öldürüldüğünü vurgulayan bir açıklama yaptı.

“Amanolar artık temiz. İtibaren [the southern province of] Hatay’a [the southeastern province of] İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığın açıklamasının ardından Twitter’dan yaptığı açıklamada, Adıyaman’da temizlik tamamlandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.