September 26, 2022

İSTANBUL

Türkiye Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, 5 gün boyunca beklenen sağanak yağış uyarısı yaptı ve 9 il için yağış ve kuvvetli rüzgara karşı ‘sarı alarm’ verdi.

sınıf=”cf”>

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna göre, Marmara, Trakya ve Karadeniz bölgeleri başta olmak üzere ülke genelinde beş gün süreyle sağanak yağış bekleniyor.

Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Orhan Şen, “İstanbul’da çok kuvvetli olmayacak yağmur, sabah saatlerinde Avrupa yakasında başlayacak ve öğleden sonra İstanbul Boğazı çevresine ulaşacak, Anadolu yakasında hafif yağmur olabilir” dedi. meteorolog, yağmurun akşama kadar devam etmemesinin beklendiğini sözlerine ekledi.

Şen’e göre, sıcaklığın 32 santigrat derece (89 derece Fahrenheit) olması bekleniyor.

Çoğunluğu ülkenin güneybatısında olmak üzere 9 il için de ‘sarı alarm’ uyarısı veren meteorologlar, vatandaşları sel, yıldırım, heyelan, kuvvetli rüzgar gibi ihtimallere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Bu arada Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), orta, güney ve Ege illeri için yoğun yağış uyarısı yaptı.

sınıf=”cf”>

Uzmanlar, sıcaklıkta önemli bir değişikliğe tanık olmasının beklenmediğini belirterek, yalnızca ülkenin güney ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde olacağını da sözlerine ekledi.

meteoroloji,

Leave a Reply

Your email address will not be published.