July 5, 2022

ANKARA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İslam Kalkınma Bankası Grubu’nun (IsDB) yıllık toplantısına katılmak üzere Mısır’a gidecek.

sınıf=”cf”>

Bu, dokuz yıl içinde Mısır’a bakanlar düzeyinde ilk ziyaret olacak.
Nebati’nin ziyareti sırasında diğer ülkelerdeki meslektaşları ve üst düzey IsDB yetkilileriyle görüşmesi bekleniyor.

İKB Grubu üyelerinin yönetim kurulları ve genel kurulları, kalkınma konularını ve kurumsal konuları tartışmak üzere 1 Haziran-4 Haziran tarihleri ​​arasında Şarm El-Şeyh Uluslararası Kongre Merkezi’nde yıllık toplantılarını yapacak.

Kalkınma bankasından yapılan açıklamaya göre, bu yılki yıllık toplantıların teması “İyileşmenin Ötesinde: Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik” olacak.

Bu toplantılara bankanın 57 üye ülkesinden Ekonomi, Planlama ve Maliye Bakanları katılacak.

Toplantıların bu yıl, COVID-19 pandemisindeki gözle görülür düşüş ve dünyanın iyileşme aşaması için yolda olduğuna dair yenilenen umut ile karakterize edilen büyük ekonomik ve jeopolitik gelişmeler ışığında gerçekleştirileceği belirtildi.

“Toplantılar, günümüzün değişen dünyasında IsDB üyesi ülkeler arasındaki ekonomik ilişkileri daha da pekiştirmenin yollarını incelemek ve keşfetmek için bir fırsat sunacak. Ayrıca, üye ülkelere, katılımcı finansman kurumlarıyla işbirliğini tartışma ve en üst düzeye çıkarma şansı verecekler.”

sınıf=”cf”>

Bu yılki toplantılar, aynı zamanda, yerel, bölgesel ve uluslararası düzeylerdeki büyük şirketlerin ve iş dünyasının temsilcilerinin katılımının beklendiği IsDB Grubu Özel Sektör Forumu’nun yeni bir baskısının düzenlenmesine de tanıklık edecek.

Türkiye,

Leave a Reply

Your email address will not be published.