December 7, 2022

ANKARA

DDK Başkanı Yunus Arıncı, Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK), dolandırıcılık iddiasıyla iptal edilen 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) iptal sürecini şeffaf bir şekilde yürütmeye devam edeceğini söyledi.

sınıf=”cf”>

2022 KPSS sorularından bazılarının sınavdan önce bir yayınevi tarafından yayınlandığı iddiası üzerine DDK müfettişleri, Değerlendirme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan sorular üzerinden inceleme yaptı.

“İptal edilen sınavla ilgili konuyu karıştırmaya çalışan bazı asılsız iddialar var. Arıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Süreci şeffaf bir şekilde yürütmeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre, yayınevi ve dershanede yapılan arama ve el koyma operasyonunda ele geçirilen dijital materyal ve soru kitapçıklarının incelemesi sürüyor.

Ulusal yayın yapan CNN Türk’ün haberine göre, iki dershane öğrencisinin sınavda tüm soruları doğru yanıtladığı iddia edildi.

Yayınevinin banka hesapları ile ÖSYM arasındaki para akışının Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından da incelendiği belirtildi.

sınıf=”cf”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce iddialarla ilgili bir açıklama yaparak, “2022 KPSS’ye ilişkin DDK’nın incelemesi sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek ve gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir çocuğun bile mağdur olmasına asla izin vermeyeceğiz.”

Türk,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *