August 8, 2022

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanını kamu görevlilerini tehdit etmekle suçladı ve hükümetinin bürokratlara siyasi amaçlı hiçbir hakaret ve karalamaya izin vermeyeceğine söz verdi.

sınıf=”cf”>

Etik Eğitimi ve Öğretimi İşbirliği Protokolü İmza Töreni’nde konuşan Erdoğan, “Açık konuşalım: Demokrasi ve hukukun sınırlarını aşan kamu görevlileri aleyhine söz söyleyenler, devletin ve milletin düşmanıdır” dedi. Etik Eğitmenleri 26 Mayıs’ta Ankara’da.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bazı bürokratları Erdoğan ve ailesine iki eğitim vakfı aracılığıyla ABD’ye büyük miktarlarda para akıtmalarında yardım etmekle suçlamıştı. Erdoğan ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yetkilileri ile ilgili vakıflar Kılıçdaroğlu’nun suçlamalarını yalanladı.

“Bu iğrençliğin sebebi, devleti çalışmaz kılmak ve halkı kamu hizmetlerinden mahrum bırakmaktır. Elbette böyle bir vahşete izin veremeyiz” dedi. Türk bürokratlarının kılavuzu anayasa ve Türk kanunlarıdır” dedi.

“Kamu görevlilerimiz güvence altına alınmalıdır. Her zaman onların yanında olacağız. Bu tür karanlık operasyonlarla kaybedecek bir dakikamız bile yok” diyen Cumhurbaşkanı, bürokratları savunmanın milletin başı olarak görevinin olduğunun altını çizdi.


Erdoğan ve Macron Ukrayna savaşı ve NATO genişlemesini görüştü


Erdoğan ve Macron Ukrayna savaşı ve NATO genişlemesini görüştü

TÜRKİYE, Siyaset,

Leave a Reply

Your email address will not be published.