August 8, 2022

İSTANBUL

Medya sektöründe çalışabilecek donanıma sahip genç gazeteciler yetiştirecek bir meslek okulu olan Demirören Medya Lisesi, ilk öğrencilerini almaya hazır.

sınıf=”cf”>

30 Haziran’da lise yeterlilik sınavlarının sonuçlarının açıklanmasının ardından okul müdürü Atila Ertoğan, “Gazeteciler dünya standartlarında yetiştirilecek” dedi.

“Heyecanlıyız ve mutluyuz. Bu lise diğerlerinden çok farklı” dedi Demirören Medya Eğitim Projeleri koordinatörü Nuran Çakmakçı.

İstanbul’un Bağcılar semtinde, Demirören Medya Grubu kompleksi içinde yer alan okul, Eylül ayından itibaren yeni eğitim döneminin başlamasından itibaren “Gazetecilik” ve “Radyo-TV” olmak üzere iki bölüm üzerinden eğitim verecek.

Ertoğan, “Öğrenciler yazılı medyadan dijital medyaya, yayıncılıktan podcasting’e, sosyal medyadan YouTube platformuna kadar tam bir müfredatla eğitilecek” dedi.

Demirören Medya Grubu, Hürriyet, Hürriyet Daily News, Milliyet, Posta ve Fanatik gibi tanınmış gazetelere, ulusal yayıncılar CNN Türk ve Kanal D’ye, haber ajansı DHA’ya ve ödemeli TV platformu D’ye sahip Türkiye’nin en büyük medya grubudur. -Akıllı.

Ertoğan, “Öğrenciler mesleği grubun medya organlarında çalışan profesyonellerden öğrenebilecekler” dedi.

demirören medya lisesi,

Leave a Reply

Your email address will not be published.