August 8, 2022

İSTANBUL

İstanbul’da medya sektöründe çalışabilecek donanıma sahip genç gazeteciler yetiştirecek olan Demirören Medya Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de katıldığı törenle açıldı.

sınıf=”cf”>

Özer, Demirören Medya Holding’in Bağcılar ilçesinde yer alan lise binasında yaptığı açılış konuşmasında, “Bu lisenin ülkenin en başarılı öğrencilerinin okuyacağı bir okul olacağına inanıyorum” dedi.

Okulun kurulmasında emeği geçen Demirören ailesine teşekkür eden bakan, “Burada öğrenci olmak isterdim” dedi.

Demirören Medya Holding ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında lisenin kurulması için 7 Ekim 2021 tarihinde protokol imzalandı.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı konuşmada, “Çok kısa sürede okulu eğitime hazır hale getirdik” dedi.

Medyanın önemine dikkat çeken Demirören, “Medya sektörünün kalbine açılan bu okul, ilkeli ve adil bir medyanın geleceğini oluşturacaktır” dedi.

Öğrencilerimizi misafir etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. “Çünkü dünya standartlarında eğitim verecek bu okuldan mezun olduklarında grubumuzdaki profesyonellerden eğitim alacaklarını biliyoruz.”

sınıf=”cf”>

Demirören Medya Holding, Hürriyet, Hürriyet Daily News, Milliyet, Posta ve Fanatik gibi tanınmış gazetelere, ulusal yayıncılara, CNN Türk ve Kanal D’ye, haber ajansı DHA’ya ve ödemeli TV platformu D’ye sahip Türkiye’nin en büyük medya grubudur. -Akıllı.

Demirören Medya Lisesi’nin açılış günü, Demirören Holding ile bakanlık arasında bir protokol imza törenine daha ev sahipliği yaptı.

Özer, “Bugün tarihi bir gün” dedi. “Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesini açıyoruz, aynı zamanda ilk medya mesleki eğitim merkezini açıyoruz.”

Demirören Medya Lisesi eğitim bakanı tarafından açıldı

“İyi bir haber vermek istiyorum. Meslek yüksekokulları bünyesinde bugüne kadar 54 araştırma ve geliştirme merkezi oluşturulmuştur. Bugün 55’incisi burada kuruluyor” dedi.

“Meslek okulları [in Turkey] insan kaynağı ihtiyacını üretip tedarik ediyoruz” dedi.

Demirören’e göre Türkiye’nin 55. meslek merkezinin adı “Demirören Medya Dijital Mesleki Eğitim Merkezi”.

sınıf=”cf”>

“Dijital dünyanın kapılarını gençlerimize ve yetişkinlere açıyoruz” diyen Demirören, “Sertifikalı programlardan mezun olan ve çalışma kriterlerini yerine getirenleri Demirören Medya Holding bünyesinde istihdam edeceğiz” dedi.

Grubun profesyonelleri ve bakanlık yetkilileri ile programın müfredatı oluşturuldu.

Açılış konuşmalarının ardından, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özer, Demirören ve Meltem Demirören Oktay’ın katılımıyla okul girişi önünde kurdele kesim töreni gerçekleştirildi.

Okul binasını gezen bakan, Demirören Medya Lisesi’ni görmeye gelen yakınlardaki bir ortaokuldan bazı öğrencilerle masa tenisi ve satranç oynadı.

sınıf=”cf”>

Bu yıl okula 30 öğrenci girecek

Demirören Medya Lisesi’ne ilk yılında 30 öğrenci alınacak.

Okul, 5 Haziran’da yapılacak lise yeterlilik sınavının ardından ilk öğrencilerini almaya başlayacak.

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde Demirören Medya Merkezi içinde yer alan okul, Eylül ayında yeni eğitim sezonunun başlamasıyla birlikte “Gazetecilik” ve “Radyo-TV” olmak üzere iki bölüm üzerinden eğitim verecek.

Öğrenciler, basılı medyadan dijital medyaya, yayıncılıktan podcast’e, sosyal medyadan YouTube platformuna tam bir müfredatla eğitilecek.

Öğrenciler, İngilizce eğitimine hazırlık yılı da dahil olmak üzere, en fazla 15 öğrenci kapasiteli sınıflarda beş yıl eğitim göreceklerdir.

İstanbul dışında yaşayan ancak Demirören Medya Lisesi’nde okumayı tercih eden öğrenciler, tüm yemek ve ulaşım masraflarının okul yönetimi tarafından karşılanacağı yurtlarda ağırlanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.