September 26, 2022

SAMSUN

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri, Türkiye’nin barış, uzlaşma ve birlikteliğe dayalı yeni bir siyasi ortama ihtiyacı olduğunu öne sürerek, muhalefet ittifakının ülkede bu yeni ruhu inşa edeceğini yineledi.

sınıf=”cf”>

“Türkiye’nin yeni bir iklime ihtiyacı var. Hepimizin kavgadan uzak durmalı, barışı sağlamalı, uzlaşıp birlik içinde olmalıyız. 31 Ağustos’ta Karadeniz’in Samsun ilinde düzenlediği mitingde Kemal Kılıçdaroğlu, “Fazla kutuplaşmış ve bölünmüş durumdayız” dedi.

Samsun’un bazı ilçelerinde CHP’nin oyu az ama bunun partinin halka yaklaşmaktan çekinmesinden kaynaklandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Geçmişte size gelmedik, duymadık” dedi.

Muhalefet cephesinde tüm ülkede barışçıl ve rahat bir ortam yaratmak isteyen yeni bir iklim var, diyen CHP lideri, “Bunu yaratmak istiyorum. Toplumun tüm kesimleriyle uzlaşı için bir kampanya başlattık” dedi.

Altı siyasi partinin bir sonraki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için ittifak kurmak için bir araya geldiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Millet Sofrasını biz kurduk. Birlikte hareket ediyoruz.”

“Bize soruyorlar, ‘Neden cumhurbaşkanı adayınızı göstermiyorsunuz?’ Öncelikle üzerinde anlaşmaya varmak istediğimiz konuları konuşmamız gerekiyor. Sorunları çözmek için ne yapacağımıza ve hangi komisyonları kuracağımıza birlikte karar vereceğiz. Bütün bunlar yapıldıktan sonra adayımızı çıkaracağız” diyen Erdoğan, “Muhalefet ittifakının adayı da Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Siyaset,

Leave a Reply

Your email address will not be published.