September 26, 2022

ANKARA

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Haziran’da partisinin kimsenin kimliğini, inancını veya yaşam tarzını siyaset malzemesi olarak kullanmadığını söyledi.

sınıf=”cf”>

“Bizim de kusurlarımız var. Öz eleştiri yapıyoruz. Artık hata yapmayacağız, milletin sesine kulak vereceğiz ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayacağız. Herkesle konuşuyoruz. Kimsenin kimliğini, inancını, yaşam tarzını siyaset malzemesi olarak kullanmayız” dedi.

CHP lideri iki kırmızı çizgimiz olduğunu söyledi: “Bayrağımız ve vatanımız. Bayrağımızı ve vatanımızı seven herkes bizim dostumuzdur.”

Ülkedeki insanların kimliğini sorgulama tavrına karşı uyarıda bulundu.

Siyasetin bir tartışma alanı olmadığını belirten Erdoğan, siyaset yapmanın nasıl hizmet edeceğini söyleme alanı olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruz ve bunu birlikte yapacağız” dedi.

Ayrıca sokaklarda gerginliğe karşı uyarıda bulundu ve oy verme sürecini tepki göstermeye çağırdı. “Gün ayrılık değil, birlikte olma, mücadele etme günüdür. Sokağa çıkıp pencerelere, kapılara zarar vermek, kavga etmek istemiyoruz. Yine de bundan kaçınıyoruz. Sandık gelecek, biz oy kullanacağız ve Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz” dedi.

“Hata yapmak insana özgü bir kavramdır. Önemli olan hatadan ders çıkarmaktır. Kılıçdaroğlu, “Aynı hatalar yapılır ve aynı sonuçlar alınırsa aklımızı kullanmıyoruz demektir” dedi.

sınıf=”cf”>

Parti üyeliği düşürülen CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, “Görevinin başında. Canan Hanım, İstanbul İl Başkanı olarak gönlümüzde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.