September 26, 2022

ANKARA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin piyasadaki yüksek fiyatların önüne geçmek için et satışlarında yeni bir indirim başlatacağını duyurdu.

sınıf=”cf”>

“Yüzde 30-35 indirimle büyükbaş hayvan satışına başlayacağız. Devlet Su İşleri tarafından inşa edilen 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuşan Erdoğan, 11 Ağustos’ta yaptığı konuşmada, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.

Başkan Tarım Kredi Kooperatiflerine talimat verdiğini belirtti. Koyun ve kuzu etinde şu andan itibaren yüzde 25 indirime başladık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı ile de görüştüm. Büyükbaş hayvan satışına da yüzde 30-35 indirimle başlayacağız” dedi.

Erdoğan, hükümetin ülkenin hidroelektrik enerjisine 34 yeni tesis eklediğini söyledi. Kamu-özel sektör iş birliği ile 34 hidroelektrik santralimizin yıllık 2,3 milyar kilovatsaat enerji üretim kapasitesi bulunuyor. ülke.

Bugün açılışını yapacağımız santrallerle birlikte son 20 yılda 605 yeni hidroelektrik santralimizi ülkemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu sayının bizden önce sadece 125 olduğunu hatırlatmak zorundayım. Toplam baraj sayımız 930’a ulaştı. Artık en kurak mevsimlerde bile susuzluk çekmiyoruz.”

Cumhurbaşkanı, hidroelektrik santraller için inşa edilen barajların, sulamadan balıkçılığa birçok ek fırsat sunduğunu vurguladı. Türkiye gibi ülkeler için sudan elektrik üretimi sayesinde yurt içinde kalan paranın kritik öneme sahip kalkınma yatırımlarına tahsis edilmesi konusunun da diğer konular kadar önemli olduğunu ifade etti.

sınıf=”cf”>

Erdoğan, bu yatırımlardan sorumlu kamu kuruluşunun yanı sıra özel sektörü de hidroelektrik santrallerin yapımına yönlendirdiğini belirterek, Türkiye’nin yüksek kapasiteli hidroelektrik santraller sağladığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı, hükümetin hidroelektrik potansiyelini daha hızlı harekete geçirmek için tarihi bir adım attığını ve ülkenin hidroelektrik üretim kapasitesini 2,5 kat artırarak 110 milyar kilovat saate çıkardığını söyledi.

İklim değişikliği tartışmalarının yenilenebilir ve yeşil enerji kaynaklarının önemini artırdığını ve su kaynaklarının Türkiye’de yerli ve yenilenebilir enerji üretiminin önde gelen aracı olduğunu söyledi.

sınıf=”cf”>

“Coğrafyamızın özellikleri bize bu konuda önemli fırsatlar sunuyor. Sudan elektrik üretmek, hava kirliliğine yol açmaması, kullanılan su miktarını azaltmaması veya kalitesini bozmaması nedeniyle öne çıkıyor” dedi.

Erdoğan, TÜRKİYE, Siyaset, Ekonomi,

Leave a Reply

Your email address will not be published.