August 8, 2022

ANKARA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran’da yaptığı açıklamada, partisinin Türkiye’nin Haziran 2023’te seçime gitmesi planlanan zamanda sandık başına gitmesi taraftarı olduğunu yineledi.

sınıf=”cf”>

Meclis’te milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada, “İsteseler de istemeseler de seçim zamanında yapılacak ve o demokratik atama tarihi Haziran 2023’tür” dedi.

Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarına atıfta bulunuyordu.

Bahçeli, altı muhalefet partisinin bir sonraki seçimlerde sandık güvenliği için alacakları tedbirlerin bir listesini yapan bir hamlesini eleştirdi.

“Seçim güvenliğini sağlama yetkisini nereden almayı düşünüyorlar?” bu devletin sandık güvenliğini sağlayacak “hakimler, savcılar, polis ve jandarma” olduğunu sordu ve söyledi.

Bahçeli, muhalefet partilerinin kayda değer bir planları olmadığını öne sürdü.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’den başka söyleyecekleri bir şey yok” dedi.

sınıf=”cf”>

Bahçeli, ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanına da cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını açıklaması çağrısında bulundu.

“Cesursan çık çık söyle, erkeksen kararını açıkla, aday mısın? Neden sessizsin? Ne için bekliyorsun?” O sordu.

MHP lideri, “Kılıçdaroğlu, aday olup olmayacağı konusunda kesin bir dil kullanmasa da çok hevesli, çok istekli olduğu herkes tarafından biliniyor” dedi.

Muhalefet bloğunun cumhurbaşkanı adayı üzerinde bile anlaşamadığını öne sürdü. MHP lideri, “Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi aday gösterecekleri de derin bir anlaşmazlık ve tartışma konusudur” dedi.

Siyaset,

Leave a Reply

Your email address will not be published.